Отборът на Спартак размаза ЦСКА 1948 II с 5:0 в отложена среща от

...

Спартак размаза дубъла на ЦСКА 1948 в София и доближи лидера на две точки

Отборът на Спартак размаза ЦСКА 1948 II с 5:0 в отложена среща от 18-ия кръг във Втора лига на стадиона в столичния комплекс Царско село. Така играчите на Васил Петров приближиха водача Септември на 2 точки. В последните мачове за тази година спартаклии ще гостуват на Янтра в понеделник, а столичани играят ден по-рано в Плевен.

Победата е най-голямата за Спартак тази есен, откакто три пъти бе спечелил вкъщи с по 4:0. Освен това варненският отбор има най-хубавото нахлуване и втората най-хубава отбрана във втория ешелон. " Соколите " са осъществили 33 гола и са позволили 15.

Срещата ще бъде запомнена и от Даниел Халачев, който вкара първото си попадение за своя роден клуб.

Варненци поведха в 2-рата минута, когато Румен Руменов бе изведен с прелестен пас самичък против вратаря Станислав Нисторов, излъга го и насочи кълбото в празната врата - 1:0 за " соколите ".

В 32-рата минута дисциплинираната и тактически правилна игра на варненци им обезпечи комфортен аванс в резултата. Руменов подаде към Йохан Н`зи, който финтира защитник и се разписа с майсторски удар по земя за 2:0.

В 54-тата минута Бауренски получи травма и бе сменен наложително от Преслав Петров, а малко по-късно с две бързи попадения в границите на една минута варненци убиха интригата.

В 62-рата Велислав Боев центрира от корнер и Ангел Грънчов вкара с глава на някогашния си клуб - 3:0, а в 63-тата след съвършен пас отдясно на Зехиров капитанът Руменов означи със страховит шут втория си гол в срещата и четвърти за тима му.

След като си свърши работата по най-хубавия метод Руменов бе заменен, като преди да излезе той даде капитанската лента на Александър Цветков.

В 82-рата минута преди малко влезлият Даниел Халачев направи резултата 5:0. Юношата на клуба бе прецизен с глава след подаване на Даниел Начев, с който влязоха дружно в игра преди три минути. Това бе първи гол на Халачев за родния му отбор.

Съставът на Спартак: 89. Никола Виденов, 9. Мехмед Сабри (69 - 7. Евгений Илиев), 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 5. Йоан Бауренски (54 - 3. Преслав Петров), 13. Георги Мариянов, 10. Румен Руменов-капитан (69 - Айвън Ангелов), 81. Атанас Зехиров, 29. Ахмед Ахмедов (79 - 45. Даниел Начев,), 75. Йохан Н`зи (79 - 99. Даниел Халачев)

Резерви: 23. Денислав Жеков, 19. Кристиян Курбанов, 11. Виктор Митев, 18. Хидает Хюсеин

Съдия: Геро Писков, асистенти: Радослав Вутов, Иван Иванов, четвърти арбитър: Вилиян Видинов (и четиримата от София)

БФС Делегат: Валентин Лазаров (Перник)

Съдийски наблюдаващ: Петър Петров (Велико Търново)
Източник: petel.bg